Sveiki !

Sveiki, atvykę į mano atnaujintą tinklapį ! Kaip jums tokia versija ? Buvo ir kitokių versijų, ir visai kitokių mano idėjų, bet paskui netikėtai pasukome kita kryptim ir ties ja apsistojom. Kaip sakė Gerhard Schröderis- „Man kann es so, oder so machen. Ich bin für so“. Suprantantiems tik prancūzų pasakysiu- galima taip, arba taip daryti. Aš už taip. Jeigu kas neaišku, klauskit, atsakysiu. Bet man atrodo, aš aiškiai šneku. Šio tinklapio valdymas šiuolaikiškesnis, patogesnis ir modernesnis.

Šioje Journal skiltyje aš kartas nuo karto parašysiu kokį rašinėlį, žinoma jeigu man norėsis rašyti. Jeigu nesinorės, ar nebus įkvėpimo, tuomet nerašysiu. Dažniausiai tai aš pasidalinsiu įvairiais savo patirtais įspūdžiais su jumis, gerbiamieji muzikos mylėtojai. Todėl šį skyrių buvo galima pavadinti ir kitaip, pvz. Diary, arba Blog, arba Notes from the road, bet aš pavadinau jį Journal. Galima taip, arba taip daryti. Aš už taip. Gal atrodys keistai, kad išorinė tinklapio pusė anglų kalboj, o aš čia rašau lietuviškai. Bet, kadangi aš daugiausiai rašau lietuviškai publikai, tai man patogiau lietuviškai, ir aš visai nekreipiu dėmesio į tai, kad išorinė tinklapio pusė angliška. Jeigu kas nesupras lietuviškai, gali išsiversti su google į anglų, arba į kinų.

Šiek tiek apie savo artimiausius kūrybinius planus. Kaip ir kasmet, šiemet važiuosiu per Lietuvą su nauja rečitalio programa (nuo 2011 tai jau aštunta programa, taip pat naujas repertuaras). Šiemetinėj programoj J. S. Bacho Partita No. 2 C Minor BWV 826 ir L. van Beethoven 33 Varijacijos valso Diabelli tema Op. 120. Vilniuje ši programa skambės liepos 30 dieną, 21 val. šv. Kotrynos Bažnyčioje. Liepos, spalio, bei lapkričio mėnesiais keliausiu su šia programa, o rugpjūtį grįžtu prie Chick Corea Piano Concerto No 1, kurį atliksiu su Lappeenranta City Orchestra Suomijoje, taip pat kartu su šiuo orkestru numatytos ir trys datos Lietuvoje, tarp jų rugpjūčio 18 dieną Vilniuje. Tie, kurie 1905 metais, kai pirmąkart Lietuvoje atlikau šį koncertą, buvo dar labai jauni, arba net negimę, turės progą išgirsti dabar. Atsiprašau, 2005 metais… O tie, kurie anuomet apsilankė koncerte, turės galimybę prisiminti anuometinį, ir išgirsti vėl po 11 metų šį koncertą. Šį kartą aš grosiu savo paties kadencijas.

Pats artimiausias renginys- mano naujausio albumo „9 Beethoven Piano Sonatas“ sutiktuvės, kurios vyks balandžio 22 dieną 19 valandą naujame Steinway & Sons fortepijonų prekybos salone J. Basanavičiaus g. 41.

Šis albumas žymi mano dešimties metų leidybos sukaktį, ir jis yra aštuntas leidinys nuo tada, kai 2006 metais buvo išleistas pirmas mano CD „Carl Vine / Miklos Maros Piano Sonatas“.

Įrašytos devynios įvairių kūrybos laikotarpių Beethoveno sonatos, išsidėsčiusios po tris į tris diskus. Tai yra didžiausias mano leidinys iki šiol.

Taigi, labai laukiu šių visų renginių ir susitikimų su jumis !

 

Su pavasariniais linkėjimais,

 

Daumantas